Registr střetu zájmu

Registr střetu zájmu

Nejčastější otázky

Podobné odkazy: Na co se nejčastějí ptají občané?

 

Otázka: Proč bych měl používat elektronický registr střetu zájmů?

-

Odpověď: Používáním elektronického registru dodržíte zákonou normu stanovenou zákonem o střetu zájmů číslo 159/2006 Sbírky, která upravuje, kdo je povinen podávat oznámení o vykonávaných činnostech, majetku nabytém v průběhu výkonu funkce a o ostatních příjmech, darech a závazcích.

 

 

Otázka: Proč právě elektronicky?

-

Odpověď: Zákonou povinnost můžete dodržet dvěma cestami. První z nich je klasická papírová administrativa a s tím spojená náročnost. Výhodnější alternativou je druhá cesta a to poskytování povinných informací pomocí tohoto centrálního registru - základní výhody elektronického registru.

 

 

Otázka: Kolik to bude stát?

-

Odpověď: Cenově je elektronický registr postaven velmi atraktivně. Za registraci do systému se hradí nízká jednorázová částka. Jedinou částku, kterou daný subjekt nadále hradí je roční paušál za používání služby. Ten umožňuje nahrávat jednotlivá zveřejňovaná data. Za méně než jednu korunu denně můžete používat systém, který Vám zajímavou a jednoduchou formou nabídne zveřejňovat jednotlivé zákonem vyžadované dokumenty.

 

 

Otázka: Jak to celé funguje?

-

Odpověď: Fungování celého systému je velmi jednoduché. Systém spolupráce a práce s registrem probíhá takto:

 

 • Registrace veřejného funkcionáře do systému
 • Výběr zvolené cenové varianty, objednávka
 • Čekání na potvrzení registrace a přístupové údaje
 • Ověření platby za využívání systému
 • Generování uživatelského účtu, základní nastavení systému
 • Krátké školení používání systému
 • Vkládání požadovaných dokumentů uživatelem
 • Přijetí žádosti ze strany zájemce o vstup do registru
 • Ověření zákonem požadovaných informací
 • Automatické generování vstupních údajů zájemce o vstup do registru
 • Předání nebo odeslání vstupních údajů zájemci
 • Přihlášení a časově omezené prohlížení registru zájemcem
 • Konec transakce

 

Takto zjednodušeně lze popsat jak celý systém funguje. V naší aplikaci (centrálním registru) nenaleznete žádné záludnosti. Po několikaminutovém jednoduchém zaškolení (možno provést telefonicky) může aplikaci používat zvolený administrativní kontakt evidenčního orgánu.

Aktuality a upozornění

10.06.2011

MINISTERSTVO SPRAVEDLNOSTI ČR SPUSTILO CENTRÁLNÍ REGISTR EVIDENČNÍCH ORGÁNŮ

Centrální registr evidenčních orgánů byl vytvořen na základě Strategie vlády v boji proti korupci na období let 2011 a 2012 pro zjednodušení přístupu veřejnosti k informacím v jednotlivých registrech oznámení a pro účinnější veřejnou kontrolu veřejných funkcionářů. Centrální registr evidenčních orgánů je pomocníkem, prostřednictvím kterého je možno se dostat přes vloženou WWW adresu přímo na internetové stránky registru oznámení konkrétního evidenčního orgánu.

Celý článek

25.06.2008

Žadatelé o nahlížení do registru již NEMUSÍ na úřad

Přehlasováním prezidentova veta k novelizaci Zákona 159/2006 Sb. O střetu zájmu je platná nová verze zákona, kterou si můžete přečíst v sekci Pro občana - Zákon o střetu zájmů. Obsahuje některé změny, například často diskutované přiznání ředitelů základních a středních škol a také osobní žádost občana, který chce nahlížet do registru.

Celý článek

24.06.2008

Formulář pro oznámení v upravitelné formě

AKTUALIZOVÁNO - Stáhněte si formulář pro podání oznámení také v upravitelné formě DOC, kterou je možno upravit například v MS Word. Lze také stáhnout verzi v PDF, kterou si vytiskněte, dopište údaje, následně naskenujte a nahrajte do registru.

Celý článek

11.06.2008

Sněmovna odmítla Klausovo veto zákona o střetu zájmů

Poslanecká sněmovna dnes přehlasovala veto prezidenta Václava Klause a znovu schválila novelu zákona o střetu zájmů. Klaus, stejně jako předtím Senát, návrh odmítl mimo jiné proto, že by podle něj museli oznámení o majetkových poměrech podávat i ředitelé základních a středních škol.

Celý článek

06.06.2008

Zvýšený zájem o registraci

Z důvodů zvýšeného zájmu o registraci se doba vyřízení požadavků může prodloužit na několik dní. Děkujeme za pochopení.

Celý článek