Registr střetu zájmu

Registr střetu zájmu

NAHLÍŽET DO REGISTRU

Nahlížet do registru střetu zájmů mohou pouze občané, kteří mají přiděleno uživatelské jméno a heslo k požadovaným informacím.

 

Nemáte-li jméno a heslo, kontaktujte prosím evidenční orgán, od kterého chcete získat vyžadované informace. Na základě Vámi vyplněné žádosti o vstup do registru Vám budou požadované informace sděleny těmito způsoby:

 

1. Nahlížení do registru v písemné podobě.

 

Tento způsob je administrativně a časově náročnější. Chcete-li tento způsob využít navštivte prosím v úředních hodinách evidenční orgán, který spravuje informace, které vyžadujete. Na základě Vašeho požadavku a vyplněné žádosti je evidenční orgán povinen umožnit Vám nahlédnutí k příslušným informacím.

 

2. Nahlížení do registru v elektronické podobě

 

Efektivní a časově nenářočný způsob, jak jednoduše nahlížet do registru elektronickou cestou. Na základě Vámi vyplněné žádosti Vám evidenční orgán, který spravuje Vámi vyžadované informace přidělí přístupové informace do aplikace centrálního registru na adrese www.stretzajmu.cz. Pomocí veřejné datové sítě se na zmiňované adrese jednoduchým a bezpečným způsobem můžete seznámit s požadovanými informacemi.

 

Máte-li již přiděleno přístupové jméno a heslo:

 

PŘIHLASTE SE

 

Více informací:

 

 

 

V případě, že Váš evidenční orgán nedisponuje přístupem do tohoto registru, prosím informujte jej o existenci tohoto webu a umožněte jak sobě, tak i ostatní uživatelům přístup k vyžadovaným informacím.

Aktuality a upozornění

10.06.2011

MINISTERSTVO SPRAVEDLNOSTI ČR SPUSTILO CENTRÁLNÍ REGISTR EVIDENČNÍCH ORGÁNŮ

Centrální registr evidenčních orgánů byl vytvořen na základě Strategie vlády v boji proti korupci na období let 2011 a 2012 pro zjednodušení přístupu veřejnosti k informacím v jednotlivých registrech oznámení a pro účinnější veřejnou kontrolu veřejných funkcionářů. Centrální registr evidenčních orgánů je pomocníkem, prostřednictvím kterého je možno se dostat přes vloženou WWW adresu přímo na internetové stránky registru oznámení konkrétního evidenčního orgánu.

Celý článek

25.06.2008

Žadatelé o nahlížení do registru již NEMUSÍ na úřad

Přehlasováním prezidentova veta k novelizaci Zákona 159/2006 Sb. O střetu zájmu je platná nová verze zákona, kterou si můžete přečíst v sekci Pro občana - Zákon o střetu zájmů. Obsahuje některé změny, například často diskutované přiznání ředitelů základních a středních škol a také osobní žádost občana, který chce nahlížet do registru.

Celý článek

24.06.2008

Formulář pro oznámení v upravitelné formě

AKTUALIZOVÁNO - Stáhněte si formulář pro podání oznámení také v upravitelné formě DOC, kterou je možno upravit například v MS Word. Lze také stáhnout verzi v PDF, kterou si vytiskněte, dopište údaje, následně naskenujte a nahrajte do registru.

Celý článek

11.06.2008

Sněmovna odmítla Klausovo veto zákona o střetu zájmů

Poslanecká sněmovna dnes přehlasovala veto prezidenta Václava Klause a znovu schválila novelu zákona o střetu zájmů. Klaus, stejně jako předtím Senát, návrh odmítl mimo jiné proto, že by podle něj museli oznámení o majetkových poměrech podávat i ředitelé základních a středních škol.

Celý článek

06.06.2008

Zvýšený zájem o registraci

Z důvodů zvýšeného zájmu o registraci se doba vyřízení požadavků může prodloužit na několik dní. Děkujeme za pochopení.

Celý článek